Скельний монастир у Розгірче
Ще з язичницьких часів на межі Сколівського та Стрийського районів, недалеко від річки Стрий, знаходиться неоціненна історико-культурна пам'ятка - видовбаний у скелі монастир села Розгірче.
На перший погляд, це нікому не потрібна занедбана груда каміння. Та, як би це дивно не було, історія цієї споруди сягає періоду 7-6 століття до нашої ери, коли перші язичники знайшли тут притулок. З прийняттям християнства, видовбані в скелі кімнати стали монашими келіями. Монастир існував до 13 століття, коли, разом з селом, був спустошений татаро-монголами. Вже пізніше, через століття, коли поселення заново відбудувалося, у монастирі оселився монах-священник та споруда фактично стала церковною.
Безліч легенд, які пов'язані з монастирем у Розгірче, вже стерлися з пам'яті старожилів. Доісторична споруда, яка по праву вважається важливим історичним спадком, занепадає та перетвоюється на місце зустрічі місцевої, сільської, молоді. Саме тому тут можна знайти і порожню склотару з-під алкогольних напоїв, і різні обгортки.
Тим не меньше, краєвид долини річки Стрий, який відкривається з самого верху другої кімнати монастиря в Розгірче, заворожує та тягне до себе знову і знову.
Прогулянка триває від півтори до двох годин пішки від зупинки рафтингу по річці Стрий. За цей час кухар віртуозно приготує обід - справжній козацький куліш, борщ чи плов. Після прогулянки туристи з несамовитим апетитом смакують страви з вогню.
Ще пів години і сплав по Стрию можна продовжувати далі!