Вибір одягу та спорядження
Дуже хочеьтся на кількаденний сплав, але немає намету/спальника? Не біда, Центр Рафтингу своїм туристам люб'язно надасть усе бажане туристичне спорядження в оренду. Також у статті дамо кілька порад щодо правильного підбору спорядження для весняного рафтингу)
Зазвичай, за день-два до заходу, ми самі розсилаємо інформаційні листи зареєстрованим учасникам, в них ми детально розповідаємо про погоду, одяг, спорядження, графік заходу та меню. В будь-якому випадку, можна і самому якісно підготуватися до рафтингу.
Перш за все, перед поїздкою варто ознайомитися з детальним прогнозом погоди. Ми сплавляємося тільки в плюсову температуру повітря. +5 це дуже комфортно, але за умови наявності гідрокостюму.
Гідрокостюми бувають 2х типів: сухі та мокрі. Мокрі гідрокостюми (як у дайверів) нагрівають від тепла тіла воду, яка утримується в мікропорах неопрену і шкіра не контактує з льодяною річковою водою. Мокрий гідрокостюм боїться вітру (фізика, вода швидше випаровується), тому поверх неопрено варто вдягнути нейлоновий ("балонєвий") спортивний костюм - швидко сохне і чудово береже від вітру. Також спортивний костюм запобігає порізам та проколам неопрену. Сухий гідрокостюм - це, в народі "ОЗК" (общевойсковой защитный костюм Л1) або "заброди". Такий костюм вдягається поверх спортивного костюму та взуття, і не промокає взагалі. Зате, при вильоті у воду, вода може потрапити через верх і повністю залити туриста. В такому костюмі дуже важко вибратися з води назад на плавзасіб, але потонути шанси мінімальні - рятувальний жилет робить свою роботу на "ура", та й закон Архімеда працює чітко).
Додатково до мокрого гідрокостюму ми можемо видати неопренові шкарпети (під ваше взуття) та неопренові рукавички (це вже понти). Вартість оренди мокрого гідріка - 100 грн/сплав. Також ми просимо вибачення за практичні незручності: під час високого сезону неопренові гідрокостюми бувають вологими, оскільки неопрен дууууже повільно сохне. Просимо поставитися з розумінням).