Інструктаж по безпеці під час рафтингу

0.511.522.533.544.554.50 (Голосів: 7)
  1. інструктаж по техніці безпеки на рафтингуРятувальне та страховочне спорядження: шолом та жилет потрібно добре зафіксувати. Шолом не повинен падати на очі, жилет можна стягнути фіксаторами на боках, плечах та животі. Якщо добре не зафіксувати жилет на тілі, учасникам буде важко або неможливо витягнути з води на рафт того, хто випав.
  2. Весло - це основний інструмент для веслування на рафті чи катамарані. Одна рука повністю обхоплює ручку, друга рука тримає весло в 15-20 см вище лопатки. Веслувати потрібно витягнутими руками, працювати повинен корпус. У випадку випадіння з плавзасобу, весло потрібно притиснути обома руками до грудей. Весло легше за воду і не тоне, ним можна дотягнутися до команди на плавзасобі. Випускати весло з рук заборонено.
  3. Перебування на плавзасобі. На рафті чи катамарані потрібно сидіти посередині, у верхній точці балона, відповідно до послідовності, яку визначив рафтинг-гід. На катамарані найзручніше триматися ногою за передню поперечну трубу, на рафті для стоп є спеціальні кріплення.
  4. Веслування на плавзасобі відбувається синхронно відповідно до команд інструктора. Ті, хто сидять на носі плавзасоба, періодично дивляться один на одного та веслують синхронно. Решта команди синхронно повторюють дії передніх. За рахунок синхронності команди, плавзасіб отримує швидкість відносно води і стає керованим. Особливо це важливо під час проходження порогів.
  5. Рафтинг-гід керує командою на плавзасобі. Усі команди потрібно виконувати швидко та синхронно. Найважливішими командами є: "вперед", "назад", "праві вперед", "праві назад", "тримайся", "всі на правий борт", "всі на лівий борт", "всі на ніс", "всі на корму", "всі в рафт"(для рафта). У випадку, коли плавзасіб потрапляє на мілину, команда по черзі (передні - задні - всі) виходить у воду та пробує зіштовхати плавзасіб з мілини. На мілині потрібно пересуватися повільно, однією рукою триматися за плавзасіб, другою тримати весло.
  6. У випадку випадіння за борт у воду, в першу чергу, важливо не панікувати та посміхатися. Головна задача плавця - перевернутися на спину ногами вперед по течії річки, притиснути весло до грудей, зігнути ноги в колінах та підняти носки стоп з води, аби їх бачити. Це потрібно для того, аби уникнути блокування кінцівок камінням на дні річки. При можливості, плавцю потрібно самостійно підпливти до найближчого плавзасобу або до берега. Ставати на ноги на течії строго заборонено, це можна тільки на ділянках без течії, аби уникнути блокування ніг.
  7. Перебуваючи у воді, плавець повинен орієнтуватися де берег, плавзасіб та уважно слухати команди рафтинг-гіда. У випадку, коли гід кричить слово "мотузка", плавець повинен подивитися на гіда та підняти руку. В цьому випадку гід кидає рятувальну мотузку, яку потрібно плавцеві схопити. За цю мотузку плавця підтягують до плавзасобу та витягують з води.
  8. Команда плавзасобу витягає з води плавців. Рафтинг-гід слідкує за курсом плавзасобу та керує ним, аби уникнути подальших випадінь за борт. Якщо плавець знаходиться на відстані від плавзасобу, йому можна подати весло ручкою вперед, аби підтягнути до борта. Витягати плавця потрібно за верхні лямки жилета, обличчям до плавзасоба.
  9. У випадку перевороту плавзасоба, в першу чергу, потрібно випливти з-під нього. Далі потрібно залізти на перевернутий плавзасіб або допомогти гіду перевернути на рівний кіль та залізти на рівний плавзасіб.
  10. Рафтинг - це ризиковий вид спорту, не можна перебувати на плавзасобі в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Рафтинг - це взаємодопомога в критичних ситуаціях, завжди потрібно допомогти тим, хто потрапив у халепу.Веслуйте безпечно!