Реабілітація ветеранів АТО

0.511.522.533.544.555.00 (Голосів: 2)

рафтинг ветераниГО "Всеукраїнська Федерація Рафтингу" проводить реабілітаційні програми для ветеранів АТО з інвалідністю 1ї групи в стаціонарних рафтинг-таборах "Центру Рафтингу". Спорт чудово соціалізує та неймовірно надихає. Екстримальний спорт, рафтинг, дозволяє ветеранам отримати незабутні враження, які, зазвичай, не під силу звичайним цивільним без будь-якої інвалідності.

В рамках базової програми, Центр рафтингу залучає ветеранів до своїх комерційних сплавів, не акцентуючи увагу на неповносправності. Основна мета такого залучення - це занурення в звичайний колектив для уникнення ярлика "особливий" чи "інвалід". Саме така соціалізація дає найкращий результат. 

Усі наші програми розроблені базуючись на досвіді американських та британських реабілітологів. Серед інших активностей в рамках програм реабілітації ми практикуємо сходження на Говерлу, скелелазання, мотузковий курс та каньйонінг на Манявському водоспаді. 

Під час розробки реабілітаційних програм, Центр рафтингу керується американським посібником з військової медицини, "Догляд та реабілітація ветеранів з ампутаціями". Цитата:

"Якщо створити або умови для активностей, якими пацієнт займався до травми, або запропонувати нові види активного відпочинку - це може призвести до неймовірно надихаючих результатів. Учасники бойових дій - це молоді, атлетичні та з суперницьким характером люди.  Приборкати їх жагу до нових звершень - це і є неймовірний успіх у реабілітації. Найпопулярнішими активностями є лижі, водні лижі, рафтинг і каякінг, полювання і стрільба, скелелазання. Навіть банально надати контактну інформацію про організаторів такого активного відпочинку в місці проживання - це може бути критично важливим компонентом для реінтеграції військовослужбовця."