Історія ГО “ВФР”

0.511.522.533.544.555.00 (Голосів: 2)

Громадська організація "Всеукраїнська Федерація Рафтингу" зареєстрована 17 березня 2016 року у Львові. Вже 1 квітня ми отримали статус "Всеукраїнська Громадська Організація", об'єднавши активних веслувальників з 14 регіонів. З цього часу ми почали вести кропітку роботу по внесенню спорту "рафтинг" у реєстр визнаних видів спорту Міністерства Молоді та Спорту України. Для цього спершу потрібно було внести в реєстр Міжнародну Федерацію Рафтингу (IRF).

На початку липня ГО "Всеукраїнська Федерація Рафтингу" підписала угоду про співпрацю з Управлінням Спорту Міністерства Оборони України. Відповідно до неї, ГО безкоштовно проводила тренування особового складу по техніці "Бойове виживання на воді". Вже у 2017 році ми розширемо співпрацю з МОУ в напрямку реабілітації учасників АТО. Підписання угоди про співпрацю з МОУ дало можливість Спортивному Комітету клопотати в МінМолодьСпорт про внесення IRF до реєстру міжнародних федерацій.

5 серпня 2016 року ГО "Всеукраїнська Федерація Рафтингу" офіційно стала членом Міжнародної Федерації Рафтингу. Членство було тимчасово надане на рік, оскільки від України було подано ще 1 заявку про членство іншої ГО. 17 серпня Міністерство Молоді та Спорту включило Міжнародну Федерацію Рафтингу в реєстр міжнародних федерацій, з якими працюють українські федерації. Тепер ми почали збір та переклад міжнародних документів (статут, міжнародні правила) для подачі в МінМолодьСпорт для визнання рафтингу видом спорту в Україні.  

Додатково ГО "Всеукраїнська Федерація Рафтингу" своїми листами та запитами штурмує інші бюрократичні міністерства. Так, в жовтні ми написали запит до Державної агенції рибного господарства з проханням дозволити проведення спортивних заходів на річках в період нерестової заборони. Тут вже "постаралася" львівська Рибохорона, до яких Рибагенція спустила наш запит. Не зважаючи на це, ми налагодили діалог з курівництвом Рибагенції та домовилися до початку нерестової заборони розробити дозвільний документ для ГО "Всеукраїнська Федерація Рафтингу". 

Також члени ГО "ВФР" активно приймають участь в розробці реабілітаційних програм для ветеранів АТО та неповносправних. На усіх конференціях та форумах, куди нас запрошують, ми описуємо реабілітаційні можливості рафтингу та демонструємо досвід західних колег.